Odskočiť si do kriminálu

Autor: Zuzana Kalvosterova | 2.6.2015 o 23:01 | Karma článku: 4,75 | Prečítané:  862x

„Tak tu sú väčšinou ľudia za vraždu, znásilnenie alebo prečiny na deťoch,“ prehodí medzi rečou sprievodca.

 V priestoroch Pankráckej väznice je všadeprítomný pach, zelení a mohutné biele mreže. Na zelenej detskej stoličke sú vyryté slová: Smrť všetkým. 

V cele pre 10 osôb nám inšpektor dozornej služby začne vysvetľovať, čo sa s tebou stane, keď ťa odsúdia a za tie mreže posadia. Budíček striktne začne 15 minút pred piatou. O 15 minút je previerka, o pol hodinu už sedíš na raňajkách. Ale hlavne, hurá do práce! Väzeň si dokáže zarobiť až 9000, väčšina z nich ide späť do štátnej pokladnice. Aby sa predišlo šikane na cele budeš umiestený s osobou rovnakej národnosti a podobných fyzických rozmerov. Osobné veci sa zamykajú do skrinky, sprcha dvakrát do týždňa. Aj to je niekomu veľa. Dobrou správou je možnosť sa naďalej vzdelávať, trebárs na kurze „Základy práva“.

                Ak už sa omylom dostaneš do väzenia, či už na teba kolega hodí vytunelovanie firmy, alebo si po bujarej noci sadol za volant a ono tam nešťastnou náhodou bol niekto na prechode, modli sa za priradenie do zmierneného režimu. Chodba je v ňom vymaľovaná veselou červenou a v jej strede tróni LCD televízor. V spoločných sprchách dokonca potečie teplá voda. Vetou: „mydlá máme tekuté“, sprievodca vyvracia stereotypné predstavy z amerických filmov. Na stene je dokonca zavesený plagát Krtečka. Aj v trestancoch sa skrýva dieťa. Zvykom taktiež býva stať sa veriacim, ale vedzte, že väčšina väzňov sa po odpykaní trestu od viery opäť odvracia. Ktovie, možno preto, aby sa mohli vrátiť.

 Ešte by ma zaujímalo koľko z nich po prepustení navštívi bar oproti - U nevinných? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?